Minęły święta Bożego Narodzenia, Twoje urodziny, walentynki lub jeszcze inne wydarzenie, z okazji którego otrzymałeś prezent? Co jednak, kiedy okazał się on być zupełnie nietrafionym? Będzie kurzył się na półce lub w pudełku? Nie warto! Zawsze na takim prezencie możesz zarobić, sprzedając go na rynku wtórnym!

Prawdopodobnie każdy kiedyś znalazł się w takiej sytuacji, że wielka ekscytacja związana z rozpakowywaniem papieru prezentowego uderzyła w mur rzeczywistości, którym był prezent – delikatnie mówiąc – nietrafiony. Co zatem zrobić? Zapewne część osób udała, że np. sweter się bardzo spodobał, mając nadal w świadomości to, że prawdopodobnie nigdy nie zostanie on ubrany. Jego miejsce zawsze będzie w szafie? Nie powinno tak być! Warto wiedzieć, że jeżeli od razu wiadomo, że dany produkt nigdy nie zostanie użyty – można go sprzedać jako nowy egzemplarz, a więc można podyktować wyższą cenę, niż za produkt używany.

Powyższym swetrem może być dosłownie wszystko. Ktoś kocha kuchnię? Dlaczego nie kupić mu garnków? Pomysł świetny, tylko co w przypadku produktów, które nie współpracują z kuchenką indukcyjną, którą obdarowany posiada? Nie warto ich trzymać w domu i czekać, aż może kiedyś jednak się przydadzą.

Bardzo często nietrafionym pomysłem są produkty, które zależą od gustu danej osoby. Oczywistym jest, że inny gust ma kupujący, a inny osoba obdarowywana. Bardzo często w sieci wystawiane są opakowania perfum, ubrania, biżuteria, kosmetyki itd. Tak samo w przypadku osoby, która uwielbia literaturę fantastyczną, a dostała w swoje ręce romans. Nie trudno się dziwić, że chęć szybkiego pozbycia się takiego prezentu jest silna.

Ciekawą sytuacją jest również moment, kiedy prezent jest trafiony, ale dalej coś nie gra. Co mogło się stać? Sytuacja ta tyczy się najczęściej płyt winylowych lub kompaktowych, książek. Mianowicie, obdarowana osoba dany egzemplarz może już posiadać! Niepotrzebne jest przecież trzymanie dwóch obok siebie. W tym przypadku można poczekać, aż dany prezent można będzie wręczyć innej osobie, jednak bardziej dochodowym pomysłem będzie sprzedaż!

Dlaczego warto sprzedawać nietrafione prezenty?

Przede wszystkim prezent powinien się na coś przydać osobie obdarowanej. Jeżeli jest nietrafiony, jego użyteczność jest zerowa. Natomiast dosłownie każdej osobie przydadzą się pieniądze. Gdzie można sprzedawać takie prezenty? Najlepszym rozwiązaniem będzie wystawienie ich na portalu aukcyjnym. Dzięki temu duża ilość osób będzie w stanie zobaczyć ofertę. Co więcej, dostając dany prezent nic się za niego nie płaci, a więc dodając aukcję można dyktować dowolną cenę, a w przypadku nowych, nierozpakowanych produktów tym bardziej. Dzięki temu można mieć pewność, że oferta zostanie szybko dostrzeżona przez zainteresowane osoby.

Jeżeli otrzymało się unikatowy egzemplarz, na przykład pierwszą edycję danej kultowej książki – licytacja sprawi, że sprzedawca będzie w stanie zarobić jeszcze więcej!

Leave a Comment