Jesteś fanem komputerowej rozgrywki? Uwielbiasz gry komputerowe i spędzasz przed monitorem wiele czasu? A może kiedyś to robiłeś, a teraz pudełka z płytami zalegają na Twoich półkach lub w pudełkach na strychu? Chcesz trochę zarobić? Pozbądź się gier, w które już nie grasz i nie zagrasz!

Które gry sprawdzą się najlepiej?

Warto wiedzieć, że najnowsze gry zazwyczaj posiadają zabezpieczenia, które uniemożliwiają ich sprzedaż na rynku wtórnym. Najczęściej jednak dotyczy to komputerów PC i popularnej platformy STEAM, na której nawet po kupieniu pudełka z grą – trzeba wpisać klucz produktu, po czym zostanie on przypisany do konta danego gracza.

Wiedźmin 3, popularna na całym świecie historia przygód Geralta z Rivii praktycznie nie jest dostępna na rynku wtórnym, jednak pierwsza część serii już tak. Jak można się domyślić – najłatwiej jest sprzedać jak i kupić starą grę używaną.

Oczywiście istnieje możliwość sprzedania również nowych gier, jednak jest to możliwe poprzez sprzedanie wspomnianego konta STEAM. To popularna metoda, ponieważ internetowa biblioteka nie wymaga miejsca na półce, tak samo nie trzeba wysyłać żadnych przesyłek.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że najlepiej będą się sprzedawać gry, które ugruntowały swoją pozycję na rynku i są znane w środowisku graczy. Raczej nikt nie skusi się na wybór egzemplarza gry, o której wcześniej nic nie słyszał, a także nie znalazł odpowiedniej ilości informacji w internecie.

W Polsce dużą popularnością cieszy się na przykład seria gier strategicznych Twierdza. Bohater powróciwszy do kraju musi uporać się z niegodziwymi lordami, którzy opanowali ziemię państwa. Gra wymaga ekonomicznego zapewnienia swojemu miastu zasobów, ale też militarnego zabezpieczenia oraz szybkiej reakcji na nadchodzące zagrożenia.

Inną popularną serią na rynku wtórnym jest Gothic. Gry opowiadają historię Bezimiennego, który na swojej drodze musi pokonywać hordy rozszalałych orków, bandytów i innych złych postaci. Jego celem jest ucieczka z terenów otoczonych magiczną barierą.

Nie można również zapominać o legendarnej serii gier Grand Theft Auto. Swego czasu wzbudziła ona kontrowersję wszelkich przeciwników gier komputerowych, ponieważ gracz wrzucony do wirtualnej rzeczywistości miał możliwość zabicia dowolnej postaci, jak i kradzieży jakiegokolwiek modelu samochodu. Mimo tego, gry najbardziej cechuje ironiczne podejście do przedstawionego świata i opowiedzenie historii, która często pełna jest zwrotów akcji i dziwnych misji. Na rynku wtórnym jednak najlepiej sprzedadzą się pierwsze odsłony serii GTA.

Gdzie sprzedawać i gdzie kupować stare gry wideo?

Kolekcjonerzy gier często udają się na specjalne giełdy, na których można dostać naprawdę rzadkie egzemplarze. Jest to jednak rozwiązanie wyłącznie dla pasjonatów, ponieważ jeżeli ktoś chce na swoim komputerze uruchomić starą grę – najpewniej skorzysta z usług portalu aukcyjnego. Tak samo bywa w przypadku sprzedawania. Popularne są również miejsca, w których nie jest prowadzona sprzedaż lub skup, ale wymiana gier komputerowych.

Leave a Comment