Szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby, ale nie możesz znaleźć pomysłu? Czy człowiek ten jest fanem fotografii? Świetnym pomysłem okaże się zakup starego aparatu fotograficznego! Z pewnością spodoba się każdemu pasjonatowi!

Nie można zaprzeczyć temu, ze zabytkowe aparaty są idealnym prezentem dla każdego fotografa. Co więcej, zazwyczaj takie modele nie są zbyt drogie, jednak każdy pasjonat zechce położyć na nich swoje ręce i zobaczyć, jak fotografia wyglądała kiedyś! Ponadto, stary aparat może być bardzo estetycznym dodatkiem do wystroju danego wnętrza. Nie musi to być sprawny model, ważne jednak, żeby ładnie wyglądał. Będzie on idealnym pomysłem na zaaranżowanie półki w salonie lub dodatek na kominek.

Warto wiedzieć, że początki fotografii sięgają już starożytności, w której zauważono działanie urządzenia zwanego camera obscura. Pierwsza fotografia powstała dopiero w 1826 roku. Zdjęcie nie było jednak doskonałe. Na przestrzeni lat fotografia od tamtego momentu się rozwijała, czego przykładem może być chociażby technologia używana w dzisiejszych telefonach komórkowych, która pod względem małej ilości zajmowanego miejsca co do jakości jest idealna.

Warto wspomnieć o najnowszym modelu telefonu Nokia, który posiada pięć równolegle pracujących obiektywów ze szkłem Zeiss, czyli profesjonalnego producenta obiektywów na rynku profesjonalnej fotografii, a jak wiadomo – najważniejszym elementem aparatu jest obiektyw. Nawet posiadając dobry aparat, ale tani obiektyw – zdjęcie nie będzie piękne. W odwrotnej sytuacji natomiast jest już dużo lepiej.

Szukając starego, analogowego aparatu warto zastanowić się nad zakupem produktów marki Olympus, Zenith, Lubitel itd.

Zabytkowe aparaty fotograficzne to nie wszystko, bowiem świetnie się sprawdzą takie przedmioty, jak stare światłomierze, za pomocą których można dostosować ustawienia aparatu, ale tez skórzane pokrowce, stare lampy błyskowe, obiektywy i wiele, wiele innych.

Zastanawiasz się, gdzie kupić zabytkowy aparat fotograficzny?

Bardzo dobrym pomysłem będzie wycieczka na giełdę staroci. Można znaleźć na niej naprawdę wiele ciekawych modeli, które znalazły się tam tylko i wyłącznie dlatego, że zalegały komuś w domu. Bardzo popularne są targi w Niemczech, gdzie można dostać sprawne modele wielu aparatów za kwoty w okolicach kilku euro. Co jednak zrobić, kiedy nie ma się możliwości odwiedzenia targu staroci?

Świetnym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z portali aukcyjnych, na których można znaleźć dosłownie wszystko. Znajdziesz tam nie tylko używane, zabytkowe aparaty fotograficzne, ale też wszelkie przydatne akcesoria do pracy na takim narzędziu. Możesz także zakupić modele niesprawne, ale bardzo tanie. Możliwe, że po renowacji odzyskają swoją sprawność, a Ty w niskiej cenie nabędziesz dobry produkt.

A może posiadasz aparat na swoim strychu i chcesz się go pozbyć? Napisz dobry opis, wykonaj ostre fotografie i dodaj aukcję!

Leave a Comment