• 789,00 zł

  Ekogroszek Calorum  – Ten młody węgiel płomienny importujemy bezpośrednio z czeskich kopalni. Produkowany z węgla brunatnego Ekogroszek Calorum charakteryzuje się praktycznie zerową spiekalnością (RI>0.7), co zapewnia Państwu bardzo wygodną obsługę kotła na ekogroszek. Oferujemy Państwu produkt wysokiej jakości ekogroszek workowany, który pakowany jest w odpowiednio zaprojektowane worki ułatwiające jego transport, przechowywanie.

  Ekgroszek Workowany CALORUM 22 Specyfikacja

 • 849,00 zł

  Produkowany z węgla kamiennego pochodzącego z polskich kopalni Ekogroszek Calorum 24, to wysokiej klasy opał charakteryzujący się bardzo niską zawartością popiołu i siarki utrzymującą się na poziomie kolejno poniżej 8% i 0,25%, co znacznie ułatwi Państwu konserwację kotłów. Nasz Ekogroszek Calorum 24 posiada bardzo dobre właściwości grzewcze i pozwala na utrzymanie wysokich parametrów pracy kotła. Jest przeznaczony do pieców z podajnikiem a jego właściwości potwierdzają wyniki badań przeprowadzone przez niezależną firmę.

  Ekogroszek Workowany CALORUM 24 Specyfikacja

 • 899,00 zł

  Ekogorszek CALORUM 27 to bardzo dojrzały węgiel kamienny pochodzący z polskich kopalni, z którego produkowany jest Ekogroszek Calorum 27, to najmocniejszy z produktów znajdujących się w naszej ofercie. Jego bardzo wysoka wartość opałowa zapewni Państwu pożądane temperatury. Pozostałe parametry oferowanego przez nas Ekogorszku Calorum 27 zapewnią łatwą i czystą obsługę kotła. Nasz produkt magazynowany jest w sposób zapewniający zachowanie jego pełnych właściwości, po to, aby otrzymali Państwo produkt najwyższej klasy.

  Ekogroszek Workowany CALORUM 27 Specyfikacja

Wyświetlane 3 z 3 produktów

EKOGROSZEK


Oferujemy Państwu trzy rodzaje węgla typu ekogroszek o różnej kaloryczności. Nasze węgle to produkty dla osób ceniących sobie wygodę, czas i komfort cieplny. Przeznaczony głównie do nowoczesnych kotłów CO ekogroszek workowany CALORUM, to paliwo najwyższej jakości. Oczywiście ekogroszek nadaje się również do spalania w tradycyjnych piecach węglowych z górnym lub dolnym rozpalaniem, kominkach, kuchenkach oraz piecach z podajnikiem. W trakcie wielu lat działalności na rynku węglowym, poznaliśmy Państwa wymagania i wiemy czego oczekują klienci palący węglem typu ekogroszek. Dbamy o to, aby każdy z workowanych ekogroszków, spełniał państwa wymagania i zapewnił ciepło w domowym zaciszu, przy minimalny wysiłku. Pakowany w wygodne polipropylenowe worki z mikrowentylacją o wadze 20 kg ekogroszek spełnia wszystkie standardy jakości, czego potwierdzeniem są przesyłane wraz z opałem wyniki badań laboratoryjnych, dostępnych również TUTAJ. Decydując się na zakup naszych węgli wybierają Państwo ekogroszek, który nie będzie sprawiał problemów w trakcie jego spalania. Wiemy jaki negatywny wpływ na piec CO ma słabej jakości ekogroszek i jak uciążliwe może być stałe zacinanie podajnika, spowodowane np. złą frakcją węgla ekogroszek, dlatego wybierając nasz opał zyskują Państwo pełną satysfakcję. Oferowany przez nas ekogroszek może być stosowany jako opał samodzielny lub jako domieszka do ekogroszku o niższych parametrach. Każdy z naszych węgli typu ekogroszek pakowany jest w 20 kg worki, dostarczany jest na paletach bezzwrotnych, zabezpieczonych kapturem oraz folią strecz z dołączonymi niezbędnymi dokumentami oraz wspomnianym certyfikatem jakości. Gwarantujemy bezpłatny transport na terenie całego kraju oraz możliwość dokupienia usług dodatkowych na terenie woj. wielkopolskiego. W przypadku stwierdzenia, że nasz ekogorszek workowany nie spełnia Państwa wymagań, prosimy o kontakt – mają Państwo prawo zwrócić wadliwy towar, a my go odbierzemy.


 • Ekogroszek workowany CALORUM 22 – ekogorszek z młodego węgla brunatnego. Węgiel brunatny jest materiałem idealnym dla osób poszukujących taniego węgla typu ekogroszek. Kosztem mniejszej kaloryczności otrzymujemy tani ekogroszek idealnie nadający się jako domieszka do innych rodzajów paliw. Mimo mniejszej kaloryczności ekogroszku CALORUM 22, jego parametry pozwalają stosować go również jako samodzielne paliwo zapewniające tanie ogrzewanie domu i ekonomiczne wykorzystanie instalacji centralnego ogrzewania z piecem CO.  Wartość opałowa ekogroszku workowanego CALORUM 22 to 20-22 MJ/kg, zawartość popiołu to 5-7%, a jego wilgotność to 20-25%.

 • Ekogroszek workowany CALORUM 24 – ekogorszek workowany z węgla kamiennego. Dostarczany przez polskie kopalnie, wysokiej jakości węgiel kamienny stosowany samodzielnie albo jako domieszka do opału o innej kaloryczności. Ekogroszek workowany CALORUM 24 pozwala zredukować koszty ogrzewania, a w wielu wypadkach jest całkowicie wystarczający do stosowania go jako samodzielny opał w piecach z podajnikiem lub tradycyjnym piecu węglowym. Nie tylko pozwala na ekonomiczne wykorzystanie mocy kotła, ale również zredukować ilość osadów odkładających się w piecu przy stosowaniu tańszego węgla. Wartość opałowa Ekogorszku to 22-24 MJ/kg, zawartość popiołu to 8-14%, a jego wilgotność waha się w granicach 10-18%.

 • Ekogroszek workowany CALORUM 27 – ekogorszek workowany z węgla kamiennego, obecnie najbardziej kaloryczny z naszych ekogroszków. Możemy go mieszać z innymi opałami tego typu lub zasypywać piec CO tylko nim. Wysoka kaloryczność ekogorszku pociąga za sobą stosunkowo wyższą cenę, jednak mamy możliwość zredukowania ilości ekogroszku przepalanego przez nasz piec. Dlaczego? Wyższa kaloryczność ekogroszku pozwala na stosowanie mniejszych jego ilości do ogrzania naszego domu. Oznacza to, że ten węgiel kamienny może okazać się stosunkowo tanim opałem do użytku w piecach z podajnikami automatycznymi. Jego Wartość opałowa to 26-27 MJ/kg, zawartość popiołu to 7-9%, a wilgotność wynosi 8-12%.


Dodatkowo oferujemy Państwu możliwość zamówienia kilku rodzajów opału na jednej palecie, dzięki usłudze "
Stwórz własną paletę opału". Będą mieli Państwo możliwość przetestowania naszego towaru w ramach jednego zamówienia, które oczywiście zostanie dostarczone bezpłatnie na terenie całego kraju! Jeśli miejsce dostawy znajduje się na terenie woj. wielkopolskiego możliwe jest również dokupienie do zamówienia naszych usług dodatkowych.

POGODA
www.swiatpogody.pl