• 899,00 zł

  Węgiel o niższej kaloryczności, za to bardziej przystępnej cenie. Ten rodzaj opału jest najczęściej wybierany przez mniejsze gospodarstwa domowe jako samodzielne paliwo do pieca lub domieszka do droższego, bardziej kalorycznego węgla redukująca koszty opalania.

  Węgiel Orzech CALORUM 24 SPECYFIKACJA

 • 949,00 zł

  Wysokiej jakości węgiel pochodzący z polskich kopalń w przystępnej cenie i gwarancją szybkiej dostawy. Doskonale nadaje się do opalania tradycyjnych kotłów, pieców kaflowych i kuchenek węglowych. Jego właściwości potwierdzają wyniki niezależnych badań.

  Węgiel Orzech CALORUM 26 Specyfikacja

 • 739,00 zł

  Miał węglowy to wydajny opał, pozwalający osiągnąć stosunkowo duże oszczędności kosztem kontrolowania procesu spalania. Jest to doskonały wybór dla osób posiadających kotły wyposażone w moduły sterowania lub skłonne do samodzielnej kontroli pieca w zamian za wspomniane oszczędności.

  Miał Węglowy CALORUM 23 Specyfikacja

Wyświetlane 3 z 3 produktów

PIEC TRADYCYJNY

Piece tradycyjny pozwala na użytkowanie różnorodnych sortymentów węgla kamiennego i brunatnego. Dzięki tej uniwersalności możliwy jest szeroki dobór rodzajów opału i jego parametrów. W ofercie posiadamy węgiel gruby i miał węglowy idealnie nadające się do stosowania w instalacjach wyposażonych w piece tradycyjne (zasypowe) dzięki wysokim parametrom i możliwości zamawiania wielu rodzajów węgla na jednej palecie. Może również z powodzeniem być stosowany w kuchniach węglowych czy piecach kaflowych.

 • Węgiel Orzech CALORUM 24 – pochodzący od sprawdzonych dostawców węgiel stosowany zarówno jako domieszka, jak i opał samodzielny. Jego kaloryczność i pozostałe parametry gwarantują bezproblemowe funkcjonowanie pieca i uzyskanie wysokiej sprawności całej instalacji. Jest to stosunkowo tani opał o wysokiej czystości, przebadany pod kątem parametrów. Posiada kaloryczność rzędu 23-25 MJ/kg przy zawartości popiołu 7-10% i wilgotności 8-12%.

 • Węgiel Orzech CALORUM 26 – węgiel kamienny o większej kaloryczności. Stosowany samodzielnie i jako domieszka, zapewnia efektywne i ekonomiczne wykorzystanie mocy instalacji. Pozwala również zredukować ilość osadów odkładających się w piecu i kominie. Dzięki naszej usłudze tworzenia własnej palety opału możemy zamówić go w połączeniu z innymi rodzajami oferowanego węgla. Posiada kaloryczność rzędu 25-27 MJ/kg przy zawartości popiołu 7-9% i wilgotności 10-18%.

 • Miał Węglowy CALORUM 23 – pozwalający uzyskać dobrą wydajność w korzystnej cenie. Ze względu na specyfikę procesu spalania musimy pamiętać o nadzorowaniu pieca. Jest to dodatkowy nakład czasu, który pozwoli na redukcję kosztów opału i obniżenie kosztów ogrzewania. Ten tani węgiel może być stosowany również jako samodzielny opał. Posiada kaloryczność rzędu 23-24 MJ/kg przy zawartości popiołu 9-12% i wilgotności 10-18%.

POGODA
www.swiatpogody.pl