Specyfikacja

Rodzaj piecaPiece zdolne spalać miał
Wartość opałowa [MJ/kg]23-25
Granulacja [mm]0-15
Wilgotność [%]10-18
Popiół [%]5-15
Siarka [%]0.6-1.0
MarkaCALORUM
Ciepło spalania [Mj/kg]25-27
Waga worka [kg]20
Raport z badań

Miał węglowy workowany CALORUM 25MJ/kg

Wydłużony czas oczekiwania. Skontaktuj się z nami pod adresem sklep@icieplo.pl w celu poznania terminu realizacji.

Cena Brutto 739,00 zł

Łączna Cena Brutto 739,00 zł


Opis produktu

Najtańsze ogrzewanie. Polski miał węglowy. 

Miał węglowy to rodzaj opału, który wymaga szczególnego traktowania z uwagi na swoje właściwości. Zazwyczaj jest wykorzystywany w piecach z podajnikami automatycznymi oraz niektórych piecach konwencjonalnych. Jego użycie znacznie ułatwiają automatyczne systemy dozorujące, w które wyposażone są niektóre nowoczesne, większe kotły. Choć wymaga on dozorowania procesu spalania, to pozwala na osiągnięcie dość znacznych oszczędności w ogrzewaniu.

Często jest również stosowany jako domieszka do węgli o większej gramaturze jako czynnik zmniejszający koszty. Jego zastosowanie w fazie rozpalania pozwala szybciej przejść do etapu regulacji i utrzymania co pozwala szybciej osiągnąć pełną wydajność instalacji.

Gwarantujemy jakość węgla zgodną z opisem

Miał węglowy posiada zwiększony współczynnik absorbcji wilgoci, przez co do niedawna należało zwracać szczególną uwagę na warunki jego magazynowania. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem, wykorzystując do jego pakowania specjalnie przygotowane worki, które zapewniają zachowanie odpowiedniej suchości. Domieszki substancji mrozoodpornych i filtrów UV pozwalają na przechowywanie nawet tego rodzaju opału na wolnym powietrzu przez cały okres grzewczy. Dodatkowo, podczas transportu, cała paleta zabezpieczana jest dodatkowo kapturem z folii termokurczliwej.

Dzięki dbałości o każdy etap transportu, pakowania i dostawy nasi klienci otrzymują produkt spełniający ich oczekiwania, którego parametry odpowiadają tym zadeklarowanym przez nas. Skąd wiemy, jakie parametry ma nasz miał? Zostały one sprawdzone przez niezależną firmę kontrolującą i potwierdzone certyfikatem.

Z kopalni pod Twoje drzwi

Nasz węgiel dostarczany jest do nas bezpośrednio od jego producentów i workowany po otrzymaniu zamówienia od klienta. Pozwala to na utrzymanie wysokiego poziomu rotacji stanów magazynowych, przez co każdy klient otrzymuje towar ze świeżej dostawy. Aby ułatwić transport, worki układamy na bezzwrotnej palecie, którą można później wykorzystać jako materiał rozpałkowy.

Oferujemy również dodatkową usługę znacznie ułatwiającą odbiór dostarczonego zamówienia. Dajemy Państwu możliwość dokonania zakupu wraz z usługą wniesienia do wskazanego miejsca. Jeśli miejsce dostawy znajduje się na terenie wielkopolski, to nasz opał dostarcza się niemal sam!

Darmowy transport i zwrot

Przykładamy wiele uwagi do jakości oferowanego węgla, jednak jeśli zdarzy się, że nie będziesz zadowoleny z jakości towaru, masz prawo zwrócić go w terminie 14 dni od daty dostawy. W takim wypadku odbierzemy zwrot bezpłatnie.

W cenie naszego opału zapewniamy również bezpłatną dostawę na terenie całego kraju.

Jeśli natomiast oprócz miału potrzebujesz także innego opału zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i do stworzenia własnej palety opału.

Opinie

Polecam

Jeżeli ktoś szuka dobrego miału to zdecydowanie powinien spróbować tego. Jak ktoś kupuje miał to dobrze wie jaki oszukany towar może dostać. W tym przypadku jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

100% tak.

Cena nie jest najniższa na rynku. Ale jakość na 1000% jest najwyższa z jaką do tej pory się spotkałem!

Tani i sie pali

Kupilem na próbę u nich na bazie. Teraz zamówiłem tonę i pali się w porządku.

Towar ok.

Miał spełnił oczekiwania. Szukałem nico tańszego odpowiednika dla mojego lokalnego dostawcy i się udało.

Mial w workach

Dobry mial. Nie jest mokry i chyba troche bardziej kaloryczny niz ten co mam,bo jakos cieplej.

Dobry towar

Dobry miał, raczej bez żadnych domieszek. Dobrze się pali dając stosunkowo dużo ciepła.

Dodaj opinię

Napisz opinię

Miał węglowy workowany CALORUM 25MJ/kg

Miał węglowy workowany CALORUM 25MJ/kg

Miał węglowy to wydajny opał, pozwalający osiągnąć stosunkowo duże oszczędności kosztem kontrolowania procesu spalania. Jest to doskonały wybór dla osób posiadających kotły wyposażone w moduły sterowania lub skłonne do samodzielnej kontroli pieca w zamian za wspomniane oszczędności.

Miał Węglowy CALORUM 23 Specyfikacja

POGODA
www.swiatpogody.pl